Transport Norwegia – Polska i Polska – Norwegia lub przewozy do Szwecji? Jak się za to wszystko zabrać?

Flaga Szwecji

W Skandynawii mieszka łącznie niemal 200 tysięcy Polaków. Jest to całkiem spora liczba osób, dlatego bardzo prawdopodobne, że sam znasz kogoś, kto wyemigrował do tamtejszych krain. Jeśli planujesz przewieźć dowolne towary do (lub z) któregoś z nordyckich krajów, powinieneś znać swoje opcje. Jakie są wady i zalety różnych form transportu do Norwegii lub w dowolny zakątek północy?

Wycieczka do Skandynawii

Flaga Norwegii umieszczona na barierce promuSamodzielne przetransportowanie towarów daje Ci największą kontrolę nad tym, co przewozisz i co dzieje się z pakunkiem. Będzie to dobry wybór w przypadku, gdy chcesz przewieźć rzeczy o dużej wartości lub te o znaczeniu sentymentalnym. Przeciętny samochód ma dość sporą ładowność, więc będziesz mógł ze sobą zabrać naprawdę pokaźne zapasy np. żywności. Podróż do Skandynawii będzie także świetnym sposobem na zapoznanie się z kawałkiem Europy.

Niewątpliwą wadą tego rozwiązania jest czas, który trzeba poświęcić na przewóz do Szwecji, Norwegii lub Danii swoich rzeczy. Dla przykładu: podróż z Łodzi do Oslo to 16 godzin jazdy w jedną stronę. Koszt takiej eskapady to około 350 złotych. Nie wszyscy są w stanie zdecydować się na taką wycieczkę.

Wyślij paczkę kurierem

Ten rodzaj transportu do Norwegii czy pozostałych krajów skandynawskich, to najbardziej ograniczające rozwiązanie ze wszystkich przedstawianych w dzisiejszym artykule, które sprawdzi się wyłącznie w przypadku małych paczek. Wysłanie pakunku o większym gabarycie pocztą lub kurierem jest wyjątkowo nieopłacalne. Z tego typu usługami tak naprawdę nie masz gwarancji, że Twoja wysyłka dotrze na miejsce we wzorowym stanie i na czas.

Plusem tego sposobu transportu jest bez wątpienia wygoda i łatwość nadania paczki.

Transport do Skandynawii za pośrednictwem firmy przewozowej

W naszej opinii jest to najkorzystniejsza forma transportu do Norwegii, Danii lub Szwecji. Istnieje wiele firm, które w tego typu usługach się specjalizują (np. Scandinavian Express), które doskonale wiedzą jak to wszystko działa i jak robić to skutecznie.

W ich przypadku dotrzymywanie terminów jest jednym z priorytetów, dlatego spokojnie można tego typu przedsiębiorstwom zaufać. Rzadkością nie jest także możliwość przewozu ładunków ponadgabarytowych. Ceny usług są zazwyczaj odrobinę wyższe niż te w cennikach kurierów, ale naszym zdaniem jest to zupełnie uzasadnione ich jakością.

Ciężarówka jadąca drogą poprzez górskie krainy

Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest dwukierunkowość, tj. zapewne nie będziesz miał żadnych problemów, by znaleźć firmę, która podejmie się np. transportu Norwegia – Polska.

Podsumowanie

Istnieje kilka sposobów na poradzenie sobie z transportem rzeczy do Skandynawii i z powrotem. Najrozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się zlecenie usługi profesjonalnej firmie, która od lat zajmuje się tego typu sprawami.