Jak wrócić do pracy po urlopie?

przed urlopem

Nieważne, czym zajmujemy się na co dzień, na pewno możecie powiedzieć, że czekacie, chociażby na chwilę urlopu. Kilka dni wytchnienia bywa naprawdę kluczowe dla naszego samopoczucia, które powinno w teorii ulec dramatycznej poprawie. Gdy jednak wracamy do pracy po takiej przerwie, zauważamy, że to nie to samo i znacznie ciężej nam się „wbić” w ten rytm pracy. Jak sprawić, że ten okres będzie nieco łatwiejszy?

Odpowiednie zaplanowanie

Przede wszystkim, aby urlop pozwolił nam na wypoczynek, ważne jest, aby przygotować się do tego okres w sposób efektywny. Taka organizacja sprawi, że nasza głowa będzie znacznie lżejsza, a my naprawdę będziemy mogli oddać się wypoczynkowi. Bardzo niemądre będzie wyjeżdżanie z niedokończonymi projektami i innymi tego typu niepozamykanymi sprawami.

kalendarz urlopowy

Zawsze gdzieś z tyłu głowy będziemy mieli coraz to kolejne maile przychodzące na skrzynkę mailową czy coraz to kolejne powiadomienia na naszym telefonie. Jeżeli będzie to niemożliwe do zorganizowania, powinniśmy naprawdę przemyśleć ewentualne przesunięcie naszego urlopu o przynajmniej dzień, tak aby wszyscy klienci i projekty były zostawione w spokoju. Czasami warto zostać chwilę dłużej, aby mieć spokój na dłużej!

Po powrocie

Drugim, bardzo ważnym punktem przygotowań do powrotu z urlopu jest… posprzątanie swojego miejsca pracy. To nieco śmieszne prawda? Naprawdę potrafi to zmienić to, jak poczujemy się w pracy już po powrocie! Pozbieraj w jedno miejsce wszystkie długopisy, spinacze, kartki z notatkami czy inne tego typu losowo leżące przedmioty. Jeżeli coś jest nam zbędne, to najlepiej będzie to wyrzucić – zarówno z naszej głowy, jak i do pojemnika na śmieci. Takie pozornie małe przyjemności mogą zdać cuda!

powrót z urlopu

Podsumowanie

Powrót do codzienności po urlopie bywa naprawdę trudny. Jednak gdy przygotujemy się do tego „dnia sądu”, będzie nam znacznie łatwiej powrócić do codziennego, rytuału codziennej pracy. Nie przesadzajmy z tempem pracy i powoli wdrożmy się w to, co robimy!