Jak prowadzić mobilną księgowość?

mobilna księgowość

Księgowość, jak wiele innych dziedzin związanych z prowadzeniem firmy, w dzisiejszych czasach również poszła z duchem nowoczesnych technologii. XXI wiek to przede wszystkim księgowość internetowa. A skoro internetowa – to również mobilna.

Mówi się, że dziś można całkowicie prowadzić księgowość swojej firmy samodzielnie. I jest to prawda, którą zdają się potwierdzać liczne programy do samodzielnego księgowania online. Narzędzia te są zróżnicowane, jednak przyświeca im jedna idea – ułatwić przedsiębiorcom rozliczanie się i księgowanie dokumentów.

Dziś wyjaśnimy, w jaki sposób można samodzielnie prowadzić mobilna księgowość.

 

Wybierz program do księgowania

Pierwszym krokiem, jaki musimy podjąć, jest wybór odpowiedniego narzędzia, który ułatwi nam pracę i będzie stworzony jakby dla nas. W tym celu powinniśmy zapoznać się z różnymi internetowymi propozycjami, których znajdziemy pewnie niemało. Musimy jednak zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii:

  • FUNKCJE – funkcje oraz ich ilość to kwestia nad wyraz istotna. To od nich będzie zależało to, czy narzędzie okaże się nam przydatne i pozwoli w sposób kompleksowy prowadzić księgowość. Do najważniejszych funkcji programów księgujących należą: skanowanie i dodawanie faktur, prowadzenie księgi przychodów i rozchodów, robienie bilansów miesięcznych, możliwość dodawania przychodów i wydatków, tworzenie Jednolitego Pliku Kontrolnego, tworzenie baz danych, generowanie raportów, itd.
  • CENA – jak wiadomo cena jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na nasze decyzje zakupowe. Warto skupiać się na takich programach, które oferują dużo opcji za rozsądną cenę miesięcznej subskrypcji.
  • OPINIE – warto również poszukać opinii o programie w Internecie. Inni użytkownicy na pewno chętnie dzielą się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami związanymi z programem, który nas interesuje.

kobieta z pieskiem przy tablecie

Jednym z najciekawszych i jednocześnie rewolucyjnych narzędzi ostatnich miesięcy jest na pewno Taxomatic. Warto się z nim zapoznać.

Rozpocznij okres próbny

Darmowe okresy próbne to ciekawa sprawa i na pewno potrzebna, jeśli chodzi o różnego rodzaju programy, z których będziemy korzystać. Zanim zdecydujemy się na pełnopłatną subskrypcję danego narzędzia, przejdźmy przez test programu. Możliwe, że okaże się on dla nas zbyt słaby, lub wręcz przeciwnie – tak się nam spodoba, że wykupimy pełny dostęp.

Ciesz się mobilną księgowością!

To już ostatni krok. Jeśli wybrałeś już swój program i uruchomiłeś jego pełna wersję, nie pozostaje Ci nic innego, jak cieszyć się z nowej technologii mobilnej księgowości, z której korzystać możesz w każdym miejscu i o każdej porze przy wykorzystaniu laptopa, smartfona czy tabletu.