Czym jest elastyczny model biura?

elastyczny model biura

W dzisiejszych czasach pracownicy są bardziej mobilni. Wraz z tym trendem zmieniają się potrzeby zagospodarowania przestrzeni biurowej. Coraz popularniejsze stają nowe rozwiązania, które sprzyjają różnym modelom pracy i potrzebom współczesnych pracowników biurowych.

W wielu budynkach biurowych znajdziemy różne rozwiązania, które sprzyjają różnym modelom pracy. Nowoczesne budynki posiadają różne układy, które zadowolą zarówno zwolenników zacisznych biur jak i biur „otwartych”. Doskonale z takimi rozwiązaniami radzi sobie Imagine biuro, które oprócz standardu zapewnia także hybrydę obu rozwiązań.

Nowoczesne biuro musi dostosowywać się do potrzeb najemców. Pracując w przestrzeni open space, pracownicy często czują się zmęczeni i szukają miejsca, gdzie mogą popracować w ciszy i spokoju. Zwolenników takich rozwiązań przybywa i bardzo sobie chwalą momenty, kiedy mogą popracować w samotności, aby skupić się nad ważnym zadaniem.

kreatywine zaaranżowane biuroInnym ciekawym rozwiązaniem są „hot desk”. Takie rozwiązanie zakłada, że pracownicy nie mają przypisanych biurek, a korzystają z ogólnodostępnych. Rozwiązanie jest korzystne dla firm, które chcą zwiększyć ilość pracowników i chcą wyeliminować zjawisko pustych biurek. Rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza wtedy, gdy pracownicy są bardzo mobilnie i w niektóre dni przebywają poza biurem. Na ich miejsce pojawiają się wtedy inne osoby.

W kreatywnej pracy czasami potrzeba miejsc, które wspomagają procesy myślowe. Kreatywnie zaaranżowane pomieszczenia sprzyjają burzy mózgu. Pracownikom jest łatwiej wspólnie pracować nad projektem lub rozwiązaniem problemu. Takie przestrzenie często są zaopatrzone w tablice lub ściany, na których śmiało można nakreślić mapę myśli i od pomysłu przejść do dobrze zgranego planu.

Projektowanie biurowców z myślą o różnorodnych modelach pracy sprawia, że najemcy chętniej będą utożsamiać się z daną przestrzenią. Zostaną w niej na dłużej, a praca będzie efektywna. Dowolne łączenie układów biurowych sprawia, że nie trzeba ograniczać się do wydzielonych biur czy open space.