3 zalety maszyn CNC

pracownik przy maszynie cnc

Odkąd ludzkość wynalazła sposób obróbki metali oparty na centralnym sterowaniu, a więc CNC, praca produkcyjna stała się prostsza, szybsza i bardziej precyzyjna. Dzięki temu możliwe jest minimalizowanie ciężkiej pracy rąk ludzkich i oddanie obowiązków maszynom. Jakie jeszcze zalety niesie za sobą użycie maszyn CNC?

Człowiek od zawsze dążył do tego, żeby ułatwić sobie funkcjonowanie w świecie. Ta sama analogia miała miejsce w kontekście pracy oraz produkowania dóbr z metali i innych materiałów. Na szczęście pod koniec XX wieku powstała technologia CNC (w rozwinięciu: Computerized Numerical Control), dzięki której zmechanizowanie produkcji stało się możliwe.

Coraz więcej przedsiębiorców korzysta z rozwiązań skomputeryzowanych. Technologia ta polega na sterowaniu maszynami za pomocą oprogramowania i niesie za sobą sporo korzyści. Jakich?

 1. Szybsze produkowanie

Nie da się ukryć, że maszyna wykona pracę wielokrotnie szybciej niż człowiek. Dzięki temu w krótszym czasie gotowe będą produkty i elementy, które należy wyprodukować. Czas, jak wiadomo, to pieniądz, dlatego wykorzystując sterowniki CNC, możemy oszczędzić sporo pieniędzy. Nasi Kontrahenci będą mieli ponadto pewność, że wszystkie zlecenia zostaną wykonane w terminie.

2. Precyzyjne obrabianie materiałów

Ręczna produkcja ma to do siebie, że nigdy nie uzyska jednakowości swoich produktów. Każdy  nich będzie unikatowy, a to w produkcji masowej jest nie do przyjęcia. Ręka ludzka ponadto nie jest w stanie w tak precyzyjny sposób produkować dóbr, jak robot. Rozbudowane ustawienia oprogramowania CNC pozwalają więc na najbardziej szczegółowe przycięcia, szlifowania, itd.

3. Oszczędność materiałów, z których korzystamy

Kiedy oddajemy kawałek blachy w ręce ludzkie, możemy mieć pewność, że zostanie z niej sporo odpadków, które powstały w wyniku – na przykład – cięcia. Kiedy natomiast to maszynie powierzymy wycięcie elementów – odpadów automatycznie powstanie mniej. Ma to związek z ustawianiami komputerowymi, które wybierzemy i dostosujemy do naszych potrzeb.

Maszyny do cięcia CNC znajdziesz w https://ekod.com.pl/oferta/ciecie-cnc/